Paskolos refinansavimas (perkreditavimas) –  tai finansinis sprendimas, kai paskolos mokėtojas gauna naują paskolą tam, kad sumokėtų pradinę savo jau turimą paskolą (arba kelias paskolas) ir tokiu būdu sutaupytų pakankamai lėšų dėl pasikeitusių paskolos mokėjimo įkainių ir sąlygų.

Refinansuojami gali būti ne tik greitieji kreditai, tačiau ir įsipareigojimai bankams, fiziniams asmenims, išperkamosios nuomos (lizingo) bendrovėms.

Tinkamai refinansavus skolas, sumažėja mėnesio įmokos už paskolas, nustojama mokėti delspinigius ir baudas, todėl sutaupoma nemažai lėšų.

Kodėl verta refinansuoti paskolas?

Lietuvos banko 2011 m. vartojimo kreditų rinkos tyrimas atskleidė įdomių faktų apie skolinimą gyventojams. Tyrimo pristatymą galite rasti čia, o išsamią ataskaitą čia.

Įdomiausia šio tyrimo skaidrė:

Kredito unijose vartojamosios paskolos yra dvigubai pigesnės nei bankuose ar lizingo bendrovėse ir net 18 kartų pigesnės nei greitųjų kreditų bendrovėse.

Todėl tikrai verta imti naują paskolą kredito unijoje ir ją panaudoti paskolų kitose įstaigose grąžinimui:

 • grąžinsite visas skolas kitose įstaigose ir vietoje kelių paskolų skirtingose įstaigose turėsite vieną, todėl atpigs jos aptarnavimo kaštai – sugaišite mažiau laiko įmokoms mokėti, sutaupysite pinigų už piniginius pervedimus, antstolių paslaugas
 • skolininkų duomenų bazėse bus panaikinami pradelstų skolų įrašai
 • nustojamos skaičiuoti didžiulės palūkanos ir delspinigiai
 • naująją paskolą galima bus grąžinti net per penkerius metus ir ilgiau
 • pasirinksite, kuri diena yra patogiausia jūsų mokėjimams
 • mokėsite nepalyginamai mažesnes palūkanas
 • tapę kredito unijos nariais, galėsite naudotis kitais mūsų kredito unijos privalumais: naudositės nemokamomis mokėjimo kortelėmis, be papildomų išlaidų galėsite susimokėti mokesčius ir įmokas už komunalines paslaugas, telefono ryšį ir kt.
Kokios refinansavimo sąlygos?
 1. Jeigu kredito gavėjas nėra kredito unijos narys, reikės pateikti prašymą tapti kredito unijos nariu ir sumokėti pajinį įnašą, kuris turės būti ne mažesnis nei 10 % kredito sumos. Pajinis įnašas išlieka kredito unijos nario nuosavybė visą kredito sutarties galiojimo laikotarpį ir kliento gali būti atsiimtas grąžinus kreditą ir sumokėjus kitus kredito sutartyje nustatytus mokėjimus. Informaciją apie tai, kas gali tapti Joniškio kredito unijos nariu ir kaip tai padaryti, rasite čia.
 2. Naujosios paskolos grąžinimo terminas iki 5 metų, jei paskolos grąžinimo užtikrinimui pateikiamas kitų asmenų laidavimas. Ilgesnio termino paskoloms reikalaujamas nekilnojamojo turto užstatymas (hipoteka).
 3. Jei turite ar turėjote pradelstų mokėjimų pagal kreditavimo sutartis, arba jūsų įsiskolinimo lygis pakankamai aukštas, naujajai paskolai bus taikoma padidinta palūkanų norma: 16.90 proc., jei pageidausite paskolos su fiksuota palūkanų norma, arba pradinė 11.99 proc., jei pageidausite paskolos su kintama palūkanų norma.
 4. Ar paskola Jums bus suteikta, priklauso nuo Jūsų finansinio pajėgumo grąžinti paskolą, todėl negaunant jokių pajamų, paskolos išdavimas neįmanomas, nesvarbu kokį užstatą besiūlytumėte.
 5. Ar paskola Jums bus suteikta, taip pat priklauso ir nuo siūlomos paskolos užtikrinimo priemonės.
Nuo ko pradėti?

Jei nusprendėte refinansuoti savo skolas Joniškio kredito unijoje, Jums reikėtų:

 1. Jei dar nesate mūsų unijos nariu, juo tapti. Informaciją apie tai, kas gali tapti Joniškio kredito unijos nariu ir kaip tai padaryti, rasite čia.
 2. Surinkti visą informaciją apie turimas paskolas: sutartis, įmokų mokėjimo tvarkaraščius.
 3. Kreiptis į mūsų darbuotojus dėl paskolos paraiškos užpildymo.
Kokias atvejais paskolos nerefinansuojamos?

Kartais susiduriama su situacija, kai skolų refinansavimas neįmanomas:

 1. Kai skolų kiekis viršija asmens (namų ūkio) turto vertę.
 2. Kai asmuo (namų ūkis) negauna pajamų arba gauna per mažas pajamas, kad galėtų be sunkumų grąžinti naująją paskolą.

Kontaktai:

JONIŠKIO KREDITO UNIJA
Miesto a. 4, Joniškis LT84148
Tel. : 8 426 53633,
El. paštas : joniskis@kreda.lt
Darbo laikas:
I-IV 8.00-17.00,
V 8.00-15.45