HERCUS Mastercard kreditinė – tai prestižinė tarptautinė mokėjimo kortelė, su kuria Jums suteikto kredito limito ribose, atsiskaityti už pirkinius internete arba užsienyje, gauti pinigų bankomatuose, kai kredito unijos skyrius nedirba.

Įsigijus šią kortelę, Jums bus atidaryta atskira banko sąskaita, kuriai taikoma įprasta paslaugų kainodara, o operacijoms mokėjimo kortele taikomi atskiri įkainiai bei apribojimai:

1. Kortelės išdavimas ir aptarnavimas
1.1. kortelės galiojimas 36 mėn.
1.2. kortelės išdavimas ir /ar atnaujinimas pasibaigus jos galiojimo laikui 8.69 €
1.3. periodinis kortelės aptarnavimas nemokama
1.4. kortelės pakeitimas kliento prašymu, kai kortelės galiojimo laikas nepasibaigęs 5.00 €
1.5. pirkinio ar paslaugos apmokėjimas nemokama
2. Grynųjų pinigų įnešimas
2.1. Kredito unijos skyriuje nemokama
2.2. UAB „Perlo paslaugos“ terminaluose 0.60 Eur
3. Grynųjų pinigų išmokėjimas (išėmimas)
3.1. Bankomatuose Lietuvoje ir EEE šalyse iki 500 € per mėn. nemokama
3.2. Bankomatuose Lietuvoje ir EEE šalyse virš 500 € per mėn. 0.5 %
3.3. UAB „Perlo paslaugos“ terminaluose 1.00 €
3.4. Bankomatuose ne EEE šalyse 2 %, bet ne mažiau 2.9 €
4. Kitos bankomatų operacijos
4.1. Kortelės sąskaitos likučio tikrinimas bankomatuose nemokamai

Atsiskaitant lustine mokėjimo kortele nereikia pasirašyti, jei tose vietose įdiegti lustinių (su mikroprocesoriumi) kortelių nuskaitymo įrenginiai – užteks įvesti PIN kodą.

Pinigų laikymo būdas yra saugus ir patikimas, nes be magnetinės juostelės kortelėje yra įdiegtas ir lustas – mikroprocesorius, gerokai patikimiau apsaugantis kortelės duomenis.

Be to, siekiant apsaugoti Jūsų lėšas, kurias galima pasiekti Maestro kortele, yra nustatyti operacijų, atliekamų bankomatuose, atsiskaitant kortele POS terminaluose limitai:

Bankomatuose per parą leidžiama išsiimti: 3000 Eur
Bankomatuose per parą leidžiama išsiimti grynųjų pinigų: 10 kartų
Paros atsiskaitymų limitas POS terminaluose (atsiskaitant už prekes ir paslaugas, gryninant pinigus bankuose) 6000 Eur
Paros atsiskaitymų limitas POS terminaluose (atsiskaitant už prekes ir paslaugas, gryninant pinigus bankuose) 20 operacijų
Mažiausios operacijos limitas Perlo terminaluose: 5 Eur
Didžiausios operacijos limitas Perlo terminaluose: 500 Eur
Operacijos, atliekamos kredito unijoje neribojamos

Svarbu!

 • Kortelės PIN kodą turite žinoti tik Jūs – įsiminkite jį ir laikykite paslaptyje. PIN kodas turi būti saugomas atskirai nuo kortelės, nerašykite jo ant kortelės ar kitų kartu su kortele esančių daiktų ir pan. Įsiminę kortelės PIN kodą, sunaikinkite PIN kodo voką.
 • Jeigu praradote savo kortelę, nedelsdami, bet kuriuo paros metu, iš bet kurios šalies, praneškite apie tai UAB „First Data Lietuva“ tel. +370 5 215 11 77 arba +370 5 233 11 99 ir blokuokite savo kortelę.
 • Jeigu nuo Jūsų kortelės sąskaitos buvo nurašytos išlaidos, kurių Jūs nedarėte, bankomatas neišdavė pinigų, bet suma nurašyta nuo kortelės sąskaitos, kreipkitės į savo kredito uniją arba, esant būtinybei, į kitą artimiausią kredito uniją ir pateikite pretenziją raštu. Turėkite pasą arba asmens identifikavimo kortelę ir faktą patvirtinančius dokumentus (atsiskaitymo kortele sąskaitas, bankomato čekį ar kt.).

LKU kredito unijų grupė siekdama užtikrinti Jūsų atsiskaitymų internete saugumą, diegia tarptautinį saugumo įrankį, padedantį apsisaugoti nuo neteisėto Jūsų kortelės panaudojimo. Nuo 2016 m. MasterCard® SecureCode™ ženklu pažymėtose interneto parduotuvėse prieš atsiskaitant už prekes ar paslaugas, Jūsų bus paprašyta suvesti tik Jums žinomą slaptažodį bei vienkartinį kortelės saugos kodą.

Suvedus slaptažodį ir saugos kodą, kredito unija per kelias sekundes patikrina Jūsų tapatybę ir įsitikinę, kad Jūs esate kortelės savininkas, patvirtina Jūsų pirkimą. Neteisingai suvedus slaptažodį ar saugos kodą, mokėjimas nėra patvirtinamas ir pinigai iš sąskaitos nenuskaičiuojami. Papildomas saugumo įrankis užtikrina, kad Jūsų mokėjimo kortele atsiskaityti galėsite tik Jūs.

Naujas apsipirkimo procesas:

 1. Elektroninėje parduotuvėje, pažymėtoje „MasterCard® SecureCode™“ ženklu, išsirinkę prekę ar paslaugą, įveskite įprastus mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internetu: kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2).
 2. Sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą;
  Įsitikinkite, kad visa apie pirkimą pateikta informacija yra teisinga ir suveskite savo susikurtą slaptažodį.
 3. Jei slaptažodis teisingas, sistema Jus nukreips į naują langą, kuriame įveskite SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, kuris yra sudarytas iš dviejų lotyniškų raidžių ir aštuonių skaitmenų.
 4. Operacijos patvirtinimui suvesti reikia tik skaičius.
 5. Jums įvedus teisingą saugos kodą, mokėjimas patvirtinamas.
 6. Parduotuvėse, kurios nėra pažymėtos„MasterCard® SecureCode™“ logotipu, Jūs ir toliau galėsite atsiskaitinėti Jums įprastu būdu;

Kaip prisijungti prie saugaus atsiskaitymo internetu programos?

 1. Prisijungti prie saugaus atsiskaitymo programos galite prisijungę prie LKU internetinės bankininkystės;
 2. Pasirinkite Sąskaitos -> Mokėjimo kortelės -> Saugus pirkimas;
 3. Pasirinkite kortelę ir stulpelyje „Veiksmai“ paspauskite „Registruoti“;
 4. Įveskite savo susikurtą pastovų slaptažodį;
 5. Įveskite mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami vienkartiniai saugos kodai

Svarbu:

 1. Pasikeitus Jūsų mobiliojo telefono numeriui, nepamirškite atnaujinti informacijos prisijungę prie internetinės bankininkystės (Sąskaitos -> Mokėjimo kortelės -> Saugus pirkimas), stulpelyje „Veiksmai“ pasirinkite „redaguoti“ ir suveskite naują telefono numerį. Tokiu pačiu būdu galite pasikeisti ir pastovų slaptažodį jei jį pamiršote arba užsiblokavote neteisingai suvedę 5 kartus.
 2. Sukuriamas ir SMS žinute atsiunčiamas saugos kodas galioja ribotą laiką ir yra skirtas tik vienai mokėjimo operacijai atlikti. Jei nespėjote įvesti gauto vienkartinio kodo, paspauskite mygtuką „Atsiųsti naują saugos kodą“, ir mes atsiųsime Jums naują kodą.
 3. Jei 5 kartus iš eilės įvedėte neteisingą vienkartinį saugos kodą, jį atstatyti galite kreipdamiesi į kredito uniją arba prisijungę prie LKU internetinės bankininkystės.
 4. Pastovaus ar vienkartinio slaptažodžio užblokavimas neužblokuoja mokėjimo kortelės. Pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų ir atsiskaityti prekybos vietose galėsite kaip įprastai.

Turėdami Mastercard Standart mokėjimo kortelę, jos sąskaitoje galite gauti iki 6 000 Eur kredito limitą visam mokėjimo kortelės galiojimo laikotarpiui.

 • Metinės palūkanos už panaudotą kredito limitą – 12%
 • Bauda už laiku nesumokėtą ar viršytą limitą (skaičiuojama kas 30 dienų) – 8.69 Eur
 • Kredito sutarties sąlygų keitimo mokestis – 5.79 Eur

Su vartojimo kredito naudojimu susijusių išlaidų skaičiavimo pavyzdys

Jeigu vartojimo kredito suma yra 3000,00 Eur, metinė palūkanų norma yra lygi 12,00 proc., sumokėtų palūkanų suma yra 588,60 EUR, kortelės išdavimo mokestis yra 5,79 EUR, pajinis įnašas yra 300,00, kreditas išduodamas 36 mėnesių laikotarpiui ir grąžinamas
kas mėnesį lygiomis dalimis, tuomet bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma bus 3594,39 EUR (apskaičiuojama taip: 3000,00 + 588,60 + 5,79=3594,39, o bendros vartojimo kredito kainos metinė norma bus 12,83 %. Mėnesio įmoka – 99,64 Eur.

Naudodamiesi finansavimo paslaugomis jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali neigiamai įtakoti jūsų kredito istoriją, didinti skolinimosi kaštus, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, jūs turėtumėte atidžiai įvertinti asmenines ir/ar šeimos finansines perspektyvas bei galimybes.

 1. Atvykite į Joniškio kredito uniją ir parašykite prašymą kortelei įsigyti.
 2. Mokėjimo kortelė išduodama trejiems metams ir ne jaunesniems kaip 7 metų asmenims.
 3. Jei dar nesate kredito unijos narys privalėsite juo tapti, nes kortelė yra išduodama tik kredito unijos nariams.

Kontaktai:

JONIŠKIO KREDITO UNIJA
Miesto a. 4, Joniškis LT84148
Tel. : 8 426 53633,
El. paštas : joniskis@kreda.lt
Darbo laikas:
I-IV 8.00-17.00,
V 8.00-15.45